רילוקיישן לקפריסין

קפריסין הפכה ליעד פופולרי לרילוקיישן ויש לכך מספר סיבות. בעצם, היא היעד הכי קרוב לישראל, כך שמי שבוחר לעשות רילוקיישן לקפריסין נשאר מאוד קרוב, רק במרחק של שעה טיסה מהארץ. בנוסף, הביקורים בין השניים היכולים להתרחש בתדירות גבוהה. האקלים והאוכל הים התיכוני בקפריסין דומים לשלנו, מה שמקל על ההתאקלמות ומעניק תחושה של בית.

אם גם אתם חושבים על רילוקיישן לקפריסין, בין שאתם חולמים על החופים הציוריים ועל העתיקות הקלאסיות, ובין שאתם רוצים לשפר את איכות החיים, למצוא עבודה משתלמת ולחיות בנוחות מרבית, המדריך המקיף הזה יספק לכם את כל המידע החשוב על רילוקיישן לקפריסין ועל החיים בקפריסין. קפריסין מאפשרת איכות חיים גבוהה במחירים נמוכים יחסית (ההוצאות על קניות בסופר צפויות לרדת באופן משמעותי) – אך רק אם אתם מגיעים עם ציפיות מתאימות. איכות החיים בקפריסין מבוססת על דברים פשוטים: ים, בריכה, כפרים, יין ויופי – ורוגע.
מעל מיליון תושבים חיים בקפריסין, האי ששטחו כשליש משטח מדינת ישראל. בזכות החופים היפים, הנופים המרהיבים והאווירה החופשית, האי מושך תיירים רבים וגם מהגרים רבים. אחוז התושבים הזרים במדינה גבוה מאוד, ולכן נוח וקל למצוא שם פתרונות למתארחים בתהליך הרילוקיישן לקפריסין, כמו דיור זמני והשכרת ריהוט.

משרות נפוצות

בקפריסין קיימות המון אפשרויות תעסוקה מגוונות. בין התחומים הנפוצים ניתן למצוא נציגי שירות לקוחות, מנהלי שיווק, אנשי תמיכה טכנית, מנהלי כספים ומכירות. פעילות עיסקית רבה מתרכזת בניקוסיה ולימסול, שנמצאות במרחק של שעה נסיעה מלרנקה. השפה הרשמית בקפריסין היא יוונית, אך אנגלית מוכרת כשפה משנה ורוב האנשים מדברים אנגלית בקלות. לכן, התאקלמות בקפריסין מבחינת השפה היא פשוטה.

ישנם אנשים שבוחרים לבצע רילוקיישן לקפריסין ולעבור לגור שם לצמיתות, וישנם אנשים שאינם מעתיקים את מקום מגוריהם אלא מתארחים בקפריסין במהלך שבוע העבודה וחוזרים לישראל בסופי השבוע. חשוב להבחין בין שני האפשרויות מבחינת הגדרות המס בישראל. מי שביצע ניתוק תושבות ועבר לגור בקפריסין יהיה משוחרר מחובות המס בישראל. במודל השני, העובד נחשב לתושב ישראל לצורך המס גם בתקופה שבה הוא עובד בקפריסין.

אזרחי האיחוד האירופי ואזרחי מדינות ה-EFTA (איגוד הסחר החופשי האירופי), כמו איסלנד, נורבגיה, ליכטנשטיין ושוויץ, אינם זקוקים לוויזה כדי להיכנס לקפריסין ולשהות בה. עם זאת, אזרחים שאינם חלק מהאיחוד האירופי חייבים להגיש בקשה לוויזה לפני הגעתם לקפריסין.ניתן לקבל אישור שהייה לתקופות קצרות של עד 90 יום לביקור תיירותי או עסקי. תוכלו להגיש בקשה לאישור זמני בשגרירות קפריסין בארץ.

אם אתם מתכננים לשהות תקופה ארוכה בקפריסין, תזדקקו לאישור שהייה. תוכלו להגיש בקשה לאישור שהייה במחלקת ההגירה של קפריסין בשגרירות במדינתכם. יש לצרף לבקשה מסמכים המעידים על מצבכם הכספי ולפרט את הסיבה לבקשה. חשוב לציין כי דרישות האישורים לכניסה לקפריסין משתנות מעת לעת.

מערכת הבריאות בקפריסין

אם אתם מתכננים לעבור לגור בקפריסין, חשוב שתדעו כי קפריסין מציעה מערכת בריאות ציבורית מצוינת וגם שירותי בריאות פרטיים ברמה גבוהה מאוד. מערכת הבריאות הציבורית ממומנת ממס הכנסה, ולכן היא זמינה לאזרחים ולתושבים ומספקת שירותים רפואיים מקיפים. כל התושבים, כולל תושבים זרים החוזרים באשרות שהייה, זכאים לקבל שירותי בריאות בבתי החולים הציבוריים ובמרפאות הציבוריות.

שירותי הבריאות הפרטיים בקפריסין מציעים מגוון שירותים וטיפולים, כולל בדיקות מומחים וטכנולוגיות מתקדמות. אך חשוב לציין כי הם יקרים יותר משירותי הבריאות הציבוריים. מומלץ לרכוש ביטוח בריאות פרטי כדי לכסות את עלויות הטיפולים הרפואיים המיוחדים. כמו כן, רבים מעסיקים מציעים ביטוח רפואי לעובדיהם.

המשרד הבריאות הקפריסאי מפקח על שירותי הבריאות הציבוריים והפרטיים ווודא שכל המתקנים הרפואיים ואנשי מקצועות הבריאות עומדים בסטנדרטים הנדרשים. בתי המרקחת בקפריסין נגישים מאוד ומוכרים גם תרופות ללא מרשם. מערכת הבריאות בקפריסין באופן כללי יעילה, ורוב אנשי המקצוע שלה מדברים אנגלית. קפריסין חתמה הסכמים עם מדינות אחרות באיחוד האירופי להכרה בכיסוי שירותי הבריאות. הסכמים אלה מבטיחים שאזרחים ממדינות האיחוד האירופי יכולים לקבל שירותי בריאות מקיפים ואיכותיים בקפריסין.

אם אתם מתכננים לעבור לגור בקפריסין, כדאי להקדיש זמן להבנת הנושא ולבדוק את האפשרויות הביטוחיות הטובות ביותר עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם.

מערכת החינוך בקפריסין

בקפריסין יש מערכת חינוך מפותחת המציעה השכלה ברמה גבוהה לתלמידים. כמו בשאר מדינות אירופה, חוק החינוך חובה עבור ילדים בגיל 6 עד 15. בקפריסין קיימים בתי ספר ציבוריים ופרטיים רבים שמציעים השכלה ברמות שונות, כולל חינוך קדם יסודי, חינוך יסודי, חינוך תיכוני והשכלה גבוהה. בתי ספר פרטיים עלולים להיות יקרים יותר מהציבוריים, אך הם מציעים חינוך איכותי יותר ותחום ההשכלה שלהם נרחב במגוון רחב של תחומים.

בקפריסין קיימות מספר אוניברסיטאות המציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני. האוניברסיטאות המבוקשות בקפריסין הן אוניברסיטת קפריסין, האוניברסיטה האירופית של קפריסין והאוניברסיטה הבינלאומית של קפריסין. שפת ההוראה ברוב האוניברסיטאות היא אנגלית, וזה מקל במיוחד על סטודנטים זרים. אחד היתרונות של לימודים אקדמיים בקפריסין הוא שכר הלימוד הנמוך, לכן אם יש לכם אפשרות ללמוד באחת מהאוניברסיטאות בקפריסין, אל תהססו לעשות זאת.

בקשר לאיכות מערכת החינוך, קפריסין קיבלה דירוג גבוה מארגון ה-OECD. אוכלוסיית המדינה משכילה, ושיעור האוריינות בה גבוה. אם אתם מתכננים לעבור לקפריסין עם ילדים, מומלץ לבדוק את מוסדות הלימוד באזורים השונים ולבחור את המוסד המתאים לתקציב ולצרכים שלכם. כדאי לברר מראש את שפת ההוראה, מאחר וחלק מבתי הספר והאוניברסיטאות יכולים להציע קורסים ביוונית או בטורקית. סיכום העניין הוא שהחינוך בקפריסין איכותי, זול ועונה על כל צרכי הילדים הזרים בכל הגילאים.

לסיכום, השקעה בנדל"ן בקפריסין מהווה הזדמנות מפתה עבור אנשים המעוניינים להבטיח את עתידם הכלכלי. עם ביקוש חזק בשוק ומגוון נכסים מגוונים הזמינים למכירה, כגון בתים ודירות, למשקיעים יש אפשרויות רבות לבחירה. אחד היתרונות המרכזיים של השקעה בקפריסין היא מערכת המיסוי המשתלמת שלה. המדינה מציעה תמריצי מס אטרקטיביים למשקיעי נדל"ן, לרבות ארנונה נמוכה וללא מס רווחי הון על מכירת נכסים המוחזקים למעלה מחמש שנים. יתר על כן, קפריסין מתהדרת באיכות חיים גבוהה שהופכים אותה ליעד אטרקטיבי עבור תושבים ותיירים כאחד. האקלים הים תיכוני, הנופים היפים והמורשת התרבותית העשירה שלו תורמים לאיכות חיים גבוהה.

למאגר הנכסים המלא לחצ/י כאן

מאמרים נוספים בנושא

לימסול, פארק הסקייטבורד העירוני בשטח של 5000 מ"ר

לימסול מברכת פתיחת המרכז החברתי החדש - פארק הסקייט של העיר בגרמסוגיה מאחורי הדל מאר! המרחב החדש, תרומה לעיר, פתוח לציבור החל מ-23 בדצמבר, בלי תשלום כניסה. הרעיון החזותי והמימוש של...
המשך קריאה

המפתח של לפטוס

כיו"ר משותף של קבוצת לפטוס, שיחק פנטליס לפטוס תפקיד מכריע בפיתוח פרויקטים של נדל"ן יוקרתי בקפריסין וביוון, כולל נכסי מגורים יוקרתיים ופיתוחים מסחריים. המומחיות שלו בתחום זיכתה אותו במוניטין כאחת הדמויות...
המשך קריאה

למה לפטוס

לפטוס אסטייטס היא ארגון ותיק עם היסטוריה של מעל 60 שנה והשיגה עמדה מובילה בקפריסין וביוון. במיוחד, השם לפטוס אסטייטס נחשב בינלאומית לבונה הבתים מספר אחת בקפריסין והיא אחת משתי חברות...
המשך קריאה

המייסד של לפטוס

מייקל ג. לפטוס (1937-2021) - מייסד מייקל ג. לפטוס היה יזם חזוני ובעל כישרון עצמי, שנולד וגדל בקירניה ב-1937. הוא הקים את קבוצת לפטוס בתחילת שנות ה-60, ועשה את הצעדים הראשונים...
המשך קריאה

פפיליה | נבנתה לחיים

פפיליה היא המפתחת הגדולה ביותר של נדל"ן מפואר בקפריסין, המתמקדת ביצירת יעדי גידול עולמיים שנועדו להעשיר את חיי האנשים דרך הארכיטקטורה, העיצוב והאיכות שלהם. הגישה שלנו לעיצוב נכסים מאזנת את...
המשך קריאה

תכירו את אווה פלאזה

האפיטום של החיים העירוניים בפאפוס מונחת בלב הדונם והפועם של מרכז פאפוס, אווה פלאזה עומדת כעדות לחיים עירוניים מודרניים, מציעה מערכת של נוחות, סגנון ופוטנציאל השקעה. מפתחת פאפיליה, שם המשווה לאיכות...
המשך קריאה

דירה בקפריסין היוונית - הכירו את פנינת הנדל"ן מעבר לפינה

חולמים על רכישת דירה להשקעה אך עם מחירי הדיור בישראל החלום נראה רחוק? ייתכן שבאי השכן תצליחו להגשים את חלומכם, ועם תנאי השקעה טובים הרבה יותר מאלה הקיימים בישראל. בשנים...
המשך קריאה

קפריסין בתים למכירה - מחירים נמוכים ואחוזי תשואה גבוהים

חושבים לרכוש נדל"ן להשקעה בקפריסין? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחון נכון את כדאיות ההשקעה וכן לבחור נכון את היעד האטרקטיבי ביותר שיש לאי...
המשך קריאה

שירות מלא ללא עלות

השקעת נדל״ן במרחק 40 דק טיסה מישראל

משאירים פרטים ומקבלים הצעה אטרקטיבית לרכישת נדל"ן בקפריסין